4.7/5 - (3 votes)

Wrocław jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast. Jest to jednocześnie bardzo ważny ośrodek ekonomiczny, akademicki, kulturalny i turystyczny na terenie południowo-zachodniej Polski. Na turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska czeka moc różnorodnych atrakcji. Do miejsc, które warto odwiedzić należy ogród zoologiczny. Zoo we Wrocławiu to miejsce, które warto odwiedzić nie tylko z dziećmi. Osoby dorosłe także nie będą się tam nudzić.

Jaką historię ma wrocławski ogród zoologiczny?

Wrocławski ogród zoologiczny to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce. Został otwarty w 1865 roku. Zajmował wówczas obszar o powierzchni dziewięciu hektarów. Ne terenie ogrodu zamieszkało czterysta zwierząt reprezentujących pięćdziesiąt gatunków. Zwierzostan systematycznie się powiększał. Podczas II wojny światowej wiele zwierząt wyginęło. Pod koniec wojny zmarł z wychłodzenia między innymi jedyny w Europie manat. Trzy lata po zakończeniu wojny wrocławski ogród zoologiczny został otwarty ponownie. Obecnie zoo we Wrocławiu jest ogrodem odwiedzanym bardzo licznie nie tylko przez Wrocławian i mieszkańców Dolnego Śląska.

Czy afrykarium to największa atrakcja wrocławskiego ogrodu zoologicznego?

Afrykarium we Wrocławiu to pierwszy, bardzo imponujący obiekt tego typu na terenie naszego kraju. Zostało ono stworzone z inicjatywy Radosława Ratajczaka, który w latach 2007 – 2022 pełnił funkcję dyrektora wrocławskiego ogrodu zoologicznego. To R. Ratajczak wymyślił nazwę dla tego nowego obiektu. Jest ona połączeniem słów Afryka i akwarium. Na terenie zoo zbudowanych zostało dwadzieścia jeden akwariów i basenów. Znajduje się w nich ponad dwanaście tysięcy zwierząt, które reprezentują aż dwieście pięćdziesiąt gatunków ryb i wodnych stworzeń. Afrykarium umożliwia zwiedzenie pięciu krain Czarnego Lądu, w tym dżungli nad rzeką Kongo i barwnej rafy koralowej Morza Czerwonego.

Kiedy można zwiedzać Zoo we Wrocławiu?

Wrocławski ogród zoologiczny jest czynny przez cały rok. Do Zoo można wybrać się siedem dni w tygodniu – także w święta. Godziny otwarcia Zoo we Wrocławiu oraz Afrykarium:

  • listopad-luty od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 16.00, od piątku do niedzieli oraz w dni świąteczne od 9.00 do 17.00;
  • marzec, październik od poniedziałku do czwartku 9.00 – 17.00. Piątek-niedziela oraz dni świąteczne od 9.00 do 18.00;
  • kwiecień- wrzesień – od poniedziałku do czwartku od 9.00 do 18.00. Od piątku do niedzieli oraz w święta od 9.00 do 19.00.

Kasy biletowe i wejście zamykane są na godzinę przed zamknięciem ogrodu zoologicznego. Do Zoo można wygodnie dojechać komunikacją miejską. Zoo nie posiada własnego parkingu dla zwiedzających. Jaka jest cena Zoo we Wrocławiu?

Ile kosztuje bilet do Zoo we Wrocławiu?

Osoby, które chciałyby zwiedzić Zoo we Wrocławiu najczęściej pytają, ile kosztuje bilet do Zoo we Wrocławiu. Ceny biletów kształtują się następująco:

  • normalny – 60 zł;
  • ulgowy – 50 zł.

Bilet ulgowy mogą kupić dzieci oraz uczniowie od trzeciego do dwudziestego pierwszego roku życia, osoby niepełnosprawne, emeryci i renciści oraz studenci, którzy nie ukończyli dwudziestego szóstego roku życia. Dzieci do lat trzech oraz seniorzy powyżej siedemdziesięciu pięciu lat mogą zwiedzać zoo za darmo. Zakupione bilety do zoo uprawniają także do zwiedzenia Afykarium we Wrocławiu. Co ważne, można kupić także bilet rodzinny w cenie 195 zł. Bilety można kupić w bardzo różny sposób. Można je nabyć w dniu zwiedzania w kasie lub w automatach biletowych. W kasach można płacić gotówką lub kartą, automatach – jedynie kartą. Nie ma możliwości dokonania płatności kartą American Express. W kasach można kupić wszystkie rodzaje biletów, w automatach tylko indywidualne bilety normalne, ulgowe i studenckie. Bilet można kupić także drogą elektroniczną. Po opłaceniu biletów są one przesyłane na podany w zamówieniu adres e-mail w pliku PDF. Opcją bardzo wygodną są bilety online do Zoo we Wrocławiu. Online sprzedawane są wyłącznie bilety indywidualne. Można jednak nabyć tą drogą zarówno bilety normalne, jak i ulgowe oraz studenckie.

Zostaw odpowiedź