4.7/5 - (3 votes)

Stolica Dolnego Śląska – Wrocław – to jedno z najlepszych w Polsce miast nie tylko do życia, ale także do inwestowania. Potencjał biznesowy tego miasta dostrzegli nie tylko rodzimi, ale również zagraniczni przedsiębiorcy. W tej dynamicznie rozwijającej się metropolii swoje centrum logistyczne zdecydowała się wybudować między innymi chińska marka odzieżowa Shein – po zakończeniu inwestycji na terenie obiektu zatrudnienie będzie mogło znaleźć nawet dwa tysiące osób. Inwestycja sprawi też, że serwis wózków widłowych we Wrocławiu będzie cieszył się zwiększonym zainteresowaniem.

Shein – co to za firma?

Shein to pochodząca z Chin marka odzieżowa, która powstała w 2012 roku i zajmuje się sprzedażą internetową. Błyskawicznie nowa firma zaczęła cieszyć się ogromną popularnością. Dzisiaj zaliczana jest do jednych z liderów na rynku tak zwanej szybkiej mody. Klientami sklepu internetowego pod szyldem Shein są głównie osoby w młodym wieku. Nie bez powodu oferowane przez koncern ubrania najchętniej wybierają nastolatki i osoby, które nie ukończyły 30. roku życia – chińska marka ma bowiem wyjątkowo niskie ceny.

Dlaczego koncern Shein wybrał Wrocław?

Jak już wspomnieliśmy, położony nad Odrą Wrocław rozwija się niezwykle dynamicznie. Siłą tego miasta jest między innymi niezwykle dogodne położenie – miasto znajduje się w sąsiedztwie przejść granicznych do Niemiec i Czech. Nowoczesna infrastruktura drogowa w bezpośredniej bliskości Wrocławia sprawia, że do stolicy każdego z tych państw, ale także do Warszawy można dojechać w bardzo krótkim czasie. Najważniejsze miasto Dolnego Śląska posiada również dobrze rozwiniętą sieć zarówno krajowych, jak i międzynarodowych połączeń kolejowych. Dysponuje również lotniskiem, z którego odlatują samoloty do wielu europejskich miast oraz kilkunastu destynacji położonych w Afryce Północnej. Obsłużenie europejskich rynków przez chińskiego potentata odzieżowego z Wrocławia będzie więc bardzo proste.

Gdzie dokładnie powstaje centrum magazynowe Shein?

Na lokalizację została wybrana miejscowość Magnice, które od stolicy Dolnego Śląska oddalone są o 15 kilometrów – stało się tak nie bez powodu. W jej sąsiedztwie przebiega autostrada A4, która prowadzi z zachodu na wschód Polski. Ponadto centrum logistyczne Panattoni Park Wrocław South Hub położone jest w miejscu, w który krzyżuje się ona z autostradą A8 oraz w sąsiedztwie trasy szybkiego ruchu S8 – dzięki temu zapewnia ono dogodny dojazd niemal do każdej miejscowości na terenie kraju oraz do centrum Wrocławia. Z łatwością można też dostać się z niego na wrocławskie lotnisko. Przeładunek towarów będzie odbywać się wyjątkowo sprawnie i szybko, zaś serwis wózków widłowych we Wrocławiu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Jacy pracownicy są poszukiwani do centrum logistycznego Shein?

Chiński potentat odzieżowy do nowo otwieranego centrum logistycznego Panattoni Park Wrocław South Hub poszukuje licznego personelu. Na zatrudnienie w nim mogą liczyć nie tylko pracownicy biurowi, poszukiwani są również pracownicy magazynowi oraz operatorzy wózków widłowych. Dodatkowo firma szuka specjalistów do spraw magazynu oraz pracowników do spraw zamówień – będą oni odpowiadali za szybką i sprawną obsługę produktów oferowanych przez chińskie przedsiębiorstwo. Niezależnie od tego, czy mieszkasz we Wrocławiu, czy w jednej z okolicznych miejscowości, jeśli spełniasz wymogi formalne, masz szanse na zatrudnienie w centrum logistycznym Shein.

Na jakie warunki pracy można liczyć we wrocławskim centrum logistycznym Shein?

Chiński koncern ma do zaoferowania nie tylko godziwe warunki płacowe, ale także bardzo dobre warunki pracy. W halach magazynowych zostało zainstalowane nowoczesne oświetlenie, dzięki czemu po kilku godzinach pracy Twoje oczy nie będą zmęczone. W pobliżu olbrzymich hal magazynowych zaprojektowane zostały wiaty dla rowerów, co oznacza, że do pracy możesz dojeżdżać również elektrycznym rowerem albo samochodem. Chiński pracodawca zadbał o to, aby wybudowane zostały parkingi z miejscami do ich ładowania. Z myślą o komforcie pracowników zostaną też przygotowane zielone strefy relaksu.

Zostaw odpowiedź