4.7/5 - (3 votes)

Istniejące już europejskie olbrzymie centra logistyczne zostały zbudowane w miejscach, w których krzyżują się główne drogi międzynarodowe nie tylko kołowe, ale także kolejowe oraz w sąsiedztwie autostrad. Nie bez powodu więc na lokalizację nowego, jednego z największych i nowoczesnych centrów logistycznych został wybrany Wrocław. W nowym centrum logistycznym na pracę może liczyć mnóstwo osób, zarówno Wrocławian, jak i tych mieszkających w okolicznych miejscowościach. Ponadto w potężnych magazynach znajdzie się miejsce na prowadzenie bardzo różnej działalności. Możliwa będzie też sprzedaż wózków widłowych we Wrocławiu.

Dlaczego we Wrocławiu jest boom na wielkopowierzchniowe magazyny?

Zarówno krajowi, jak i zagraniczni inwestorzy uznają stolicę Dolnego Śląska za jedną z lepszych lokalizacji w całej Europie – działalność prowadzą tutaj firmy działające w różnych branżach. Wrocław jest idealnym miastem na budowę magazynów o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych. Przez miasto poprowadzone zostały trzy szlaki kolejowe o znaczeniu międzynarodowym, na obrzeżach i w pobliżu Wrocławia przebiega autostrada A4, która prowadzi od Zgorzelca poprzez Katowice, Kraków i Rzeszów do przejścia granicznego w Medyce. Krzyżuje się ona z autostradą A8, która biegnie z Wrocławia do Łodzi. Połączenie z ważnymi arteriami zapewni też droga ekspresowa S3, której budowa dobiega końca. Miasto posiada też port lotniczy.

Jakie firmy przyciągną nowe magazyny we Wrocławiu?

Nowoczesne magazyny, których budowa właśnie trwa we Wrocławiu przyciągną firmy działające w różnych branżach. Oczywiście w pierwszej kolejności magazynami zainteresują się przedsiębiorstwa przeładunkowe, spedycyjne oraz transportowe. Wraz z nimi pojawiają się również firmy działające w branżach pokrewnych. Na pewno dołączą do nich te, które oferują wózki widłowe we Wrocławiu. Nowe centrum magazynowe, które powstaje w stolicy Dolnego Śląska zrodziło się z rynkowego zapotrzebowania. Jest zaprojektowane i budowane tak, aby spełniło oczekiwania najbardziej wymagających przedsiębiorstw. Dzięki znakomitej lokalizacji operacje transportowe, spedycyjne i logistyczne będą mogły być realizowane szybko i sprawnie.

Kto buduje magazyny położone blisko wrocławskiego lotniska?

Budowa wrocławskich nowoczesnych magazynów została powierzona doświadczonej firmie budowlanej Atlas Ward Polska. Na swoim koncie ma ona już zrealizowanych ponad siedemset inwestycji. Firma zatrudnia tylko najlepszych fachowców, dlatego też może realizować wszystkie inwestycje naprawdę szybko. Jej siłą jest też to, że wykorzystuje najlepszej jakości materiały oraz nowoczesne technologie. Dba nie tylko o swoich pracowników, ale także o środowisko przyrodnicze. Kiedy budowa magazynów zostanie zakończona, możliwe w nich będą nie tylko załadunki, ale także rozładunki oraz przeładunki towarów. Przeprowadzane będą tutaj także inne czynności bezpośrednio związane z obsługiwaniem firm transportowych, logistycznych czy spedycyjnych. Z powodzeniem może tutaj więc działać wypożyczalnia wózków widłowych we Wrocławiu.

Co zapewnia firma budująca magazyny w sąsiedztwie wrocławskiego lotniska?

Firma Atlas Ward Polska zajmuje się budową nie tylko wielkopowierzchniowych magazynów. Na działce, której powierzchnia wynosi cztery hektary zbuduje także cztery nowoczesne biurowce. Budowany przez firmą kompleks będzie liczył dwieście tysięcy metrów kwadratowych. Do zadań generalnego wykonawcy należy nie tylko budowa magazynów i biurowców – powierzono mu również budowę niezbędnej infrastruktury dodatkowej. Atlas Ward Polska wybuduje parkingi, place manewrowe, chodniki oraz drogi wewnętrzne. Jednym z członków Grupy Atlas Ward Polska jest spółka Inplag, której powierzono wykonanie instalacji elektrycznych oraz sanitarnych. Zakończenie inwestycji zostało zaplanowane na lipiec 2023 roku. Gotowy obiekt będzie w pełni odpowiadał na potrzeby nowoczesnej, coraz dynamiczniej rozwijającej się branży logistycznej oraz magazynowej. Na zakończenie inwestycji czeka między innymi branża e-commmerce.

Zostaw odpowiedź