4.7/5 - (3 votes)

Wrocław to jedno z najstarszych, najpiękniejszych i największych polskich miast. Każdego roku odwiedza go kilka tysięcy turystów. Długa historia miasta sprawiła, że jest w nim mnóstwo zabytków architektonicznych. Miasto ma do zaoferowania odwiedzającym go gościom jednak znacznie więcej. Do stolicy Dolnego Śląska z powodzeniem można wybrać się całą rodziną. We Wrocławiu jest sporo miejsc, w których można ciekawie spędzić czas z dziećmi w bardzo różnym wieku. Jakie atrakcje dla dzieci we Wrocławiu są godne polecenia?

Co robić z dziećmi we Wrocławiu?

Wrocław oferuje atrakcje, których nie ma żadne inne polskie miasto. Co robić z dziećmi we Wrocławiu? Miejscem, które spodoba się zarówno rodzicom, jak i ich pociechom jest ogród zoologiczny. Na jego terenie znajduje się jedyne w Polsce Afrykarium. W oceanarium można zobaczyć faunę i florę Czarnego Lądu. Zgromadzono w nim około dwieście gatunków zwierząt. Żyją w nim między innymi hipopotamy i mrówniki. Jedną z największych atrakcji oceanarium jest podwodny tunel z rekinami oraz pełna kolorowych ryb rafa Morza Czerwonego. Afrykarium czynne jest przez cały tydzień. Bilety można kupić zarówno w kasach znajdujących się przy wejściu do zoo, jak i przez Internet. Blisko zoo znajduje się Hydropolis. To multimedialne muzeum, w którym można zobaczyć skąd bierze się na świecie woda i jakie tajemnicy kryją oceanowe głębiny. Muzeum można zwiedzać przez cały tydzień. Bilet normalny kosztuje 27 zł, ulgowy – 18 zł.

Jakie inne atrakcje czekają na dzieci we Wrocławiu?

Atrakcje czekające na dzieci we Wrocławiu są naprawdę bardzo różnorodne. Doskonałą rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych jest park trampolin Jump World. Wizyta w tym parku to doskonały sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu przez osoby, które lubią wypoczywać w aktywny sposób. Z atrakcji, które czekają w parku trampolin mogą korzystać dzieci od 3. roku życia. Dzieciom powinien towarzyszyć dorosły opiekun. Bilety do parku można kupić zarówno w kasie, jak i przez Internet. Bardzo ciekawie czas z dziećmi można spędzić także w:

  • Indiańskiej wiosce Tipi Town. Zbudowano ją przy ulicy Działkowej 9 w Kamieńcu Wrocławskim. Wioska czynna jest w weekendy od maja do września oraz każdego dnia w czasie wakacji. Wstęp jest płatny;
  • Parkach rozrywki. W odległości 15 minut od Galerii Dominikańskiej znajdują się dwa parki rozrywki: Park Trampolin Gojump oraz Powietrzne Miasto czyli GOair. Oba parki dzieli od siebie około 400 m. Na gości czekają między innymi różnego rodzaju przeszkody, trampoliny, ścieżki tematyczne. Do dyspozycji gości są szatnie, kawiarnie, toalety – także przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W parku Powietrzne Miasto wydzielona została specjalna strefa dla maluchów – dzieci w wieku od 0 do 4 lat.

Jedną z najciekawszych atrakcji miasta jest Kolejkowo. Ta jedna z największych w Polsce makiet kolejowych mieści się w Sky Tower. Jest czynna każdego dnia w godzinach od 10.00 do 18.00.

Czy wszystkie atrakcje dla dzieci we Wrocławiu są płatne?

Wyprawa do zoo czy Parku Trampolin całą rodziną nie jest tania. Są jednak także darmowe atrakcje dla dzieci we Wrocławiu. Zalicza się do nich między innymi Niedzielne Poranki, które organizowane są w Centrum Sztuki WRO. W trakcie Poranków odbywają się prezentacje filmów animowanych zarówno polskich, jak i zagranicznych. Ponadto organizatorzy zapraszają także na intermedialne słuchowiska, które przygotowywane są na kanwie najnowszych dzieł literatury dla dzieci. Siedziba Centrum Sztuki WRO mieści się przy ulicy Widok 7. Doskonałym miejscem na rodzinny spacer jest Park Szczytnicki. Park został założony pod koniec XVIII wieku, zajmuje powierzchnię ponad 100 hektarów. Można w nim zobaczyć ponad 300 drzew i krzewów, spotkać wiewiórki, dzięcioły, a nawet sarny. W parku znajduje się wiele placów zabaw dla dzieci z piaskownicami, zjeżdżalniami i huśtawkami. Północną część parku zamieszkują łabędzie i kaczki – dzieci mogą je nie tylko podziwiać, ale także karmić. Dużo placów zabaw dla dzieci czeka także na Wyspie Bielarskiej.

Zostaw odpowiedź